Perfumy Yves Saint Laurent – dlaczego są tak popularne?

Yves Saint Laurent to jedna z najcenniejszych marek modowych na świecie. Jej twórca jest powszechnie uznawany za wielkiego innowatora, który zmienił oblicze branży fashion i miał na nią porównywalny wpływ, jak chociażby Coco Chanel czy Christian Dior. Produkty paryskiej marki są oczywiście bardzo drogie, natomiast wiele osób może sobie pozwolić na zakup perfum Yves Saint Laurent, które cieszą się olbrzymią popularnością również w naszym kraju. Co je wyróżnia? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Bieg przez historię marki Yves Saint Laurent

Założycielem tej kultowej już marki był Yves Henri Donat Mathieu Saint Laurent, który jest uważany za jedną z najważniejszych postaci w historii mody (jest kilka filmów dokumentalnych i fabularnych o tym legendarnym kreatorze).

Yves Saint Laurent przybył do Paryża jako nastolatek i szybko dał się poznać, jako osoba wybitnie utalentowana w dziedzinie krawiectwa. Gdy został przedstawiony Christianowi Diorowi, ówcześnie największej gwieździe wśród projektantów, ten natychmiast zatrudnił go jako swojego asystenta.

Po niespodziewanej śmierci mentora młody Yves został mianowany głównym projektantem Domu Mody Dior. Saint Laurent miał wówczas zaledwie 25 lat i jego awans uznano za sensację. Szybko okazało się jednak, że była to dobra decyzja.

Saint Laurent całkowicie przemodelował styl projektowania ubrań i galanterii Diora, kreując markę na jedną z najbardziej innowacyjnych w świecie mody.

Jednocześnie Saint Laurent rozwijał własną markę. Już w 1961 roku na rynku pojawiły się pierwsze perfumy Yves Saint Laurent, które błyskawicznie zdobyły sobie ogromną popularność – i tak jest do dzisiaj.

Co wyróżnia perfumy Yves Saint Laurent?

Perfumy tej francuskiej marki charakteryzują przede wszystkim unikalne kompozycje zapachowe. Każdy, kto ma dobrze rozwinięty zmysł powonienia, a interesuje się rynkiem perfumeryjnym, bez trudu rozpozna charakterystyczną woń perfum Yves Saint Laurent.

W ofercie marki znajdziemy zapachy zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn oraz unisex. Do tych najbardziej znanych propozycji YSL zaliczymy:

  • Yves Saint Laurent Libre Le Parfum;
  • Yves Saint Laurent Y;
  • Yves Saint Laurent Libre Intense;
  • Yves Saint Laurent Black Opium (w wielu wariantach zapachowych);

W perfumach, wodach toaletowych i wodach perfumowanych francuskiej marki najczęściej zetkniemy się z nutami drzewnymi, lawendy, kadzidła, drzewa cedrowego, owoców cytrusowych czy figi. Są to zatem aromaty z jednej strony świeże, z drugiej wyraziste i emanujące klasą.

Komu można polecić perfumy YSL?

Perfumy, w tym wody toaletowe i wody perfumowane Yves Saint Laurent, to propozycja skierowana do osób, które nie lubią sztampowych rozwiązań. Jeśli szukasz perfum o nietuzinkowej kompozycji zapachowej, bardzo wyrazistych, a przy tym eleganckich, to możesz zaufać właśnie tej francuskiej marce. Co ważne, Yves Saint Laurent oferuje zarówno perfumy do noszenia na co dzień, jak i na wielkie okazje.

Kupując perfumy YSL możesz zafundować sobie odrobinę paryskiego luksusu i otoczyć się zapachem jednej z najbardziej pożądanych marek modowych na świecie. Jest to również znakomita propozycja prezentowa.

Gdzie kupisz perfumy Yves Saint Laurent?

W dobie powszechnego dostępu do sieci to właśnie Internet stał się najlepszym miejscem do kupowania perfum – szczególnie, jeśli znasz konkretny zapach i wiesz, czego można się po nim spodziewać. Wiele osób lubi jednak niespodzianki, kupując perfumy w ciemno, wyłącznie na podstawie opisu czy recenzji innych użytkowników.

Planując zakup perfum online pamiętaj, aby wybrać sprawdzony, legalnie działający sklep – najlepiej drogerię. To eliminuje ryzyko trafienia na podróbkę, od których niestety aż roi się np. na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych.

Miejscem, w którym bezpiecznie kupisz oryginalne perfumy Yves Saint Laurent, jest Super Drogeria (https://www.super-drogeria.pl/). W jej ofercie znajdują się perfumy damskie i męskie YSL, zarówno fabrycznie zapakowane, jak w formie korzystnie wycenionych testerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *