Depilacja bikini woskiem – czy warto?

Depilacja bikini woskiem to jeden z najbardziej spopularyzowanych sposobów usuwania niechcianego owłosienia z okolic intymnych. Dlaczego cieszy się takim zainteresowaniem? Jakie ma zalety? Czy posiada jakieś wady? Dowiesz się tego z poniższego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Depilacja bikini woskiem – sprawdzony sposób na gładką skórę

Jeśli zastanawiasz się, jak depilować okolicę bikini, by cieszyć się gładką skórą przez długie tygodnie oraz nie podrażnić tak delikatnej skóry – postaw na depilację bikini woskiem. Jest to sprawdzony sposób, który święci triumfy od dawna, a jego popularność jest wciąż bardzo wysoka i nic nie zapowiada, aby sytuacja miała się zmienić. 

Na czym polega zabieg tego typu? Na wskazaną przez nas partię, z której chcemy usunąć owłosienie aplikowana jest warstwa ciepłego wosku, a następnie nakładany kawałek plastra. Po chwili ów plaster odrywa się mocnym pociągnięciem w kierunku przeciwnym do rośnięcia włosów. Efekt? Szybkie usunięcie włosków i gładka skóra nawet przez 3 do 4 tygodni po zabiegu. 

W większości przypadków depilację woskiem można wykonać, gdy włoski posiadają około 6 mm długości. Krótsze mogą nie zostać wyrwane podczas zabiegu. Dzięki regularnemu wykonywaniu tego typu depilacji możemy spodziewać się osłabienia oraz przerzedzenia włosów. 

Co istotne, w przypadku depilacji okolic intymnych warto zdecydować się na wizytę w salonie kosmetycznym, gdzie specjalistka z zakresu usuwania owłosienia odpowiednio wykonana zabieg. Dzięki temu będziesz pewna, że został on wykonany poprawnie.

Najlepsze metody depilacji bikini woskiem

Sprawdzonym produktem do usuwania włosków jest wosk Lycon, który wykorzystywany jest najbardziej ekskluzywne salony kosmetyczne z całego świata. Depilacja bikini woskiem z użyciem wosku Lycon wykonywana jest w salonie Bodybar na warszawskim salonie, gdzie usuniesz niechciane owłosienie zarówno z okolic intmnych, jak i z innych części ciała. Czemu wosk Lycon jest tak polecany, a zrazem popularny? Do jego produkcji wykorzystuje się najwyższej jakości żywice i wosk pszczeli. Charakteryzuje się on niską temperaturą topnienia, elastycznością oraz niezwykłą delikatnością, co wpływa na zwiększenie komfortu podczas depilacji okolic intymnych.

Bodybar w Warszaiwe wykorzystuje woski twarde (hot wax), jak i miękkie (strip wax) – czym się one jednak od siebie różnią?

  • hot wax, a więc depilacja woskiem twardym uznawana jest za najdelikatniejszą i z tego powodu zalecana jest w przypadku depilacji bikini, ale i pach czy twarzy. Ów sposób charakteryzuje bardzo wysoka precyzją, jednak jest dość czasochłonny.
  • strip wax, czyli wosk miękki polecany jest natomiast w przypadku depilacji większych partii ciała, a więc nóg, rąk czy pleców. Dzięki swej specyfice, depilacja z wykorzystaniem strip wax nie zajmuje dużo czasu.

Bikini brazylijskie, francuskie czy klasyczne – na jakie się zdecydować?

Zastanawiasz się, w jaki sposób wydepilować okolice intymne, bądź nie wiesz, czym różni się od siebie bikini brazylijskie, francuskie i klasyczne? Już wyjaśniamy!

  • bikini brazylijskie – jest to sposób depilacji okolic intymnych, podczas którego usuwana jest całość włosków, także ze strefy międzypośladkowej,
  • bikini francuskie – oznacza depilację wzgórka łonowego, a więc górnej części z ewentualnym pozostawieniem paseczka (na życzenie klientki), w przypadku bikini francuskiego nie usuwa się włosków z części dolnej biki oraz strefy międzypośladkowej,
  • bikini klasyczne – oznacza, że owłosienie usuwanie jest tylko do linii bielizny.

Pamiętaj jednak, że ekspertka wykona depilację zgodnie z twoimi potrzebami, a więc może wykonać wariację dwóch powyższych stylów.

Depilacja bikini woskiem – przeciwwskazania

Z pewnością zastanawiasz się, czy istnieją jakieś sytuacje, które uniemożliwiają wykonanie depilacji za pomocą wosku. Niestety, tak jak i w przypadku niemal wszystkich innych zabiegów pielęgnacyjnych, depilacja woskiem posiada kilka przeciwwskazań, z którymi warto zapoznać się przed umówieniem się na zabieg. Wśród przeciwwskazań do wykonania depilacji woskiem znajdują się takie sytuacje jak:

  • posiadanie alergii lub nadwrażliwości na wosk, z tego powodu za pierwszym razem wykonuje się test alergiczny,
  • aktywne stany zapalne i ropne skóry w obrębie miejsca depilacji, w tym atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, zapalenie mieszków włosowych,
  • posiadanie dużej i świeżej opalenizny, a więc bycie bezpośrednio po ekspozycji na słońce bądź promienie UV,
  • posiadanie rozszerzonych naczyń włosowatych i/lub żylaków.

Pamiętaj jednak, że jeśli posiadasz przeciwwskazania do usunięcia owłosienia za pomocą wosku, możesz skonsultować się z kosmetolożką, która w stu procentach potwierdzi sytuację. Jeśli okaże się, że rzeczywiście nie możesz wykonać zabiegu depilacją woskiem, specjalistka zaproponuje ci alternatywne sposoby usuwania owłosienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *