Karmienie piersią, co warto wiedzieć?

Bardzo mocno popularyzowane jest obecnie karmienie piersią wszystkich dzieci od 1 dnia życia. Zanim jednak się do tego przystąpi warto poznać kilka najistotniejszych faktów na ten temat.

Mleko w piersi

Samo mleko pojawia się w piersiach matki czasem na długo przed porodem. W momencie zajścia w ciąże w organizmie kobiety pojawiają się najróżniejsze hormony. I to one zaczynają powodować, że czasem nawet już w drugim lub 3 miesiącu piersi są nabrzmiałe od pokarmu. Wiele mam mówi, że już na początku II trymestru mogłoby ze spokojem karmić swoje maluchy piersią, ponieważ są one pełne mleka. Do tego trzeba jednak poczekać aż dziecko się narodzi.

Istota karmienia

Karmienie piersią jest bardzo naturalnym procesem. Kto może tak karmić swoje dziecko jest szczęśliwy. Jednak zauważmy, że nie wszystkim jest to to dane. Większość z mam może karmić, jednak są wśród nas kobiety, które nie mogą tego robić z najróżniejszych przyczyn. Jakich? Po pierwsze brak mleka. Tak, zdarzają się takie sytuacje, że jednak pokarm się nie pojawia. Powodem może być również jakaś choroba matki, która wyklucza jej karmienie dziecka pomimo tego, że bardzo by chciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *