Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych — sposób, aby oszukać metrykę!

Bruzdy nosowo-wargowe nie dodają uroku, a wręcz sprawiają, że Twoja twarz wygląda na smutną i przemęczoną. Proces starzenia jest nieunikniony, ale na szczęście możesz go opóźnić. Wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym to zabieg w pełni bezpieczny, a co najważniejsze — skuteczny. Pozwoli Ci poczuć się młodo i nawet…oszukać metrykę.

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych — czym jest ten zabieg?

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. To nic innego, jak wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w skórę twarzy, aby spłycić i wygładzić wspomniane bruzdy. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, więc nie odczuwasz dyskomfortu w czasie jego trwania. Efektami wypełniania bruzd nosowo-wargowych cieszysz się nawet do kilkunastu miesięcy. Oczywiście wiele zależy tu od ilości i stężenia zastosowanego preparatu. 

Jak powstają bruzdy nosowo-wargowe?

Czym są bruzdy nosowo-wargowe? To linie, które biegną od skrzydełka nosa do kącików ust. Z wiekiem pogłębiają się i nasilają. 

Bruzdy nosowo-wargowe zaczynają się pojawiać w okolicy 35 do 40 roku życia. Niestety, im więcej masz lat, tym silniej je widać. Owe linie to wynik starzenia się skóry twarzy — po prostu tkanki tracą swoją jędrność, przez co dochodzi do tego, że policzki opadają, tworząc nieestetyczne „chomiki”.  

Tempo powstawania bruzd nosowo-wargowych zależy nie tylko od genetyki, wahań wagi i mimiki, ale także od pielęgnacji. Jeśli dobrze nawilżasz skórę, linie wargowo-nosowe stają się mniej widoczne. 

Utrata kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego jako główne przyczyny występowania bruzd nosowo-wargowych

Wraz z wiekiem następuje utrata kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Zmiany, jakie zachodzą w skórze, odbijają się negatywnie na Twojej twarzy, głównie w jej środkowej części. Zmniejszają się poduszeczki tłuszczu i dochodzi do degradacji struktur kostnych. W konsekwencji Twoje policzki się zapadają, pojawia się także dolina łez. Grawitacja sprawia, że skóra wiotczeje i opada. W efekcie widoczne stają się bruzdy nosowo-wargowe. 

Mniejsze ilości kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze ty tylko niektóre przyczyny ich występowania. Wpływa na nie również suchość skóry, nadmierna ilość tkanki tłuszczowej (u osób otyłych bruzdy wargowo-nosowe są bardziej widoczne), a także zaburzony płaszcz hydrolipidowy. W miarę upływu czasu wytwarza się mniej gruczołów łojowych, co nasila problem powstawania zmarszczek. Sucha skóra starzeje się o wiele szybciej!

Wypełnianie bruzd nosowo wargowych — remedium na zmarszczki

Aby wypełnić bruzdy nosowo-wargowe najczęściej stosuje się preparaty na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. Wiesz już, że jest on substancją, która naturalnie występuje w Twojej skórze, więc jest z nią kompatybilny. 

Kwas hialuronowy składa się z długich łańcuchów cząsteczkowych. Owe cząsteczki mają zdolność wiązania wody w skórze. Dzięki temu wypełniają bruzdy i okolice, gdzie zanikła tkanka podskórna. Uzupełniając ubytki kwasem hialuronowym, uzyskujemy prawidłowe napięcie i jędrność skóry. Nie można nie wspomnieć o silnie nawilżających właściwościach kwasu hialuronowego. To właśnie on reguluje ilość cząsteczek wody w tkankach. W zależności od głębokości i rodzaju bruzd dobiera się odpowiedni preparat na bazie kwasu hialuronowego. 

Jak przebiega zabieg wypełniania bruzd nosowo-wargowych?

Jak już wspomnieliśmy, wypełnianie bruzd nosowo-wargowych to zabieg, który wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Najczęściej stosujemy specjalny krem lub maść z lignokainą. 

Zawsze rozpoczynamy od demakijażu. Następnie nakładamy maść lub krem znieczulający. Czekamy około 30 minut i zmywamy go. Kolejny etap to dezynfekcja — jej celem jest minimalizacja ewentualnych drobnoustrojów, które mogłyby przeniknąć do skóry. 

Specjalista wstrzykuje kwas hialuronowy, stosując igłę lub kaniulę (metodę dobiera do indywidualnych potrzeb pacjenta). Masaż pozwala odpowiednio wymodelować tkanki i „ułożyć” w nich kwas hialuronowy. 

Efekty wypełniania bruzd nosowo-wargowych

Natychmiast po aplikacji kwasu hialuronowego bruzdy nosowo-wargowe stają się płytsze. Nie musisz czekać kilku tygodni, aż efekty zabiegu się utrwalą. Twoja skóra jest wyraźnie młodsza, jędrniejsza, bardziej napięta i promienna. Co za tym idzie, przestajesz wyglądać na swój wiek. Rezultaty zabiegu utrzymują się od 6 do 18 miesięcy. Jeśli Twoje zmarszczki są głębokie, powtórz zabieg po około 3-4 tygodniach. 

Przeciwwskazania do zabiegu wypełniania bruzd kwasem hialuronowym

Nie wszyscy mogą poddać się zabiegowi wypełniania bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym. Przeciwwskazaniem do jego wykonania są:

  • nadwrażliwość na składniki preparatu, 
  • choroby autoimmunologiczne, 
  • tendencja do tworzenia się blizn, 
  • aktywna infekcja wirusem opryszczki, 
  • obecność bakterii w skórze, 
  • zbyt młody wiek (poniżej 18 roku życia). 

Zabieg wypełniania bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym pozwoli Ci poczuć się młodo i atrakcyjnie. I mimo że czasu nie zatrzymasz, spowolnisz jego działanie. 

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://drzazgaclinic.pl/zabiegi/kwas-hialuronowy/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *