Psycholog – kiedy warto się do niego wybrać?

Psycholog to specjalista, który może pomóc w uporaniu się z rozmaitymi chorobami na tle psychicznym oraz trudnościami w relacjach z innymi ludźmi. Wiele osób odczuwa dyskomfort na myśl o tym, że miałyby opowiadać o swoich problemach obcej osobie. Warto jednak to rozważyć, gdyż efekty mogą być naprawdę zaskakujące. Kiedy warto wybrać się do psychologa? O tym w dalszej części artykułu.

Po pierwsze – choroby o podłożu psychicznym

Osoby, które na co dzień pozostają pod opieką lekarza psychiatry, powinny dodatkowo uczęszczać na wizyty do psychologa. Jest to tak naprawdę nieodłączny element drogi, do odzyskania zdrowia. Sama farmakoterapia nie jest wystarczająca. Pozwala zagłuszać jedynie objawy choroby, jednak nie niweluje jej źródła.

Istnieją różnorodne sposoby pracy z terapeutą. Psycholog w Gliwicach, po zapoznaniu się z jednostką chorobową danego pacjenta, dobierze odpowiednią dla niego formę terapii. Ważne jest, aby uczęszczać na nią regularnie. Tylko wtedy możliwe będzie powrócenie do pełni zdrowia.

Po drugie – problemy w małżeństwie

Nie od dziś wiadomo, że w małżeństwie zdarzają się kryzysy. Czasami są one niewielkie i małżonkowie są w stanie samodzielnie sobie z nimi poradzić, a czasami konieczne jest wsparcie osoby trzeciej. I nie mówimy tu o rozmowie z rodziną czy przyjaciółmi, ponieważ nie zawsze pozostają oni obiektywni. W tym wypadku niewątpliwie sprawdzi się psycholog w Gliwicach.

Na rynku działa wiele gabinetów psychologicznych, w których możliwe jest rozpoczęcie terapii małżeńskiej. Warto zatem wybrać ten, który najlepiej będzie nam odpowiadał. Tego typu terapia może pomóc w naprawieniu relacji, a tym samym poprawieniu jakości życia.

Po trzecie – problemy z dzieckiem

Niejednokrotnie mówi się o tym, że dzieci miewają „swoje humorki”. Oczywiście jest w tym sporo prawdy, jednak czasami okazuje się, że stan ten nie jest chwilowy. Napady złości, wyobcowanie, trudności ze spaniem, brak chęci chodzenia do szkoły. To tylko jedne z licznych powodów, z którymi należy wybrać się do specjalisty jakim jest psycholog w Gliwicach.

Należy pamiętać o tym, aby udać się z dzieckiem to terapeuty, który posiada doświadczenie w pracy z dziećmi. Co istotne, powinien mieć on dobry kontakt z dzieckiem. W innym wypadku nie otworzy się ono przed psychologiem i nie powie o trudnościach, z jakimi przychodzi się mu zmierzyć. Nie należy bagatelizować tego typu spraw, ponieważ im dłużej takie stany będą się utrzymywały, tym większe ryzyko, że przerodzą się w coś naprawdę poważnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *