Pierwszy smoczek, jaki wybrać?

Mówi się, że dziecko najlepiej wychowywać bez smoczka, bo szkodzi on na zęby oraz na zgryz Malucha. Przy niektórych dzieciach udaje się zastosować tą zasadę. Przy innych nie. Jaki więc wybrać smoczek dla dziecka, aby jednak nie musieć martwić się o szkody w przyszłościowym zgryzie?

Smoczek wg wieku

Po pierwsze musicie smoczek dopasować według wieku Waszego dziecka. Im pociecha młodsza, tym mniejsza jego buzia. Smoczki nie dopasowane do możliwości Waszego dziecka będą właśnie odpowiedzialne za ewentualne wady zgryzu. Dlatego tak ważne jest patrzenie na metki, gdzie zawsze opisany jest wiek, przy którym dany smoczek można ze spokojem używać.

Bezpieczeństwo dziecka

Wspominamy o tym na drugim miejscu, jednak prawda jest taka, że to bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Również, jeżeli chodzi o smoczki. Dlatego musicie dobrać taki smoczek, który posiada wszelkie atesty bezpieczeństwa wydawane przez odpowiednie instytuty. Bardzo często na znanych i naprawdę polecanych smoczkach przez wiele mam znaleźć można takie adnotacje, że smoczek jest bezpieczny i nie ma ryzyka zadławienia się nim przez nasze dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *