Zaplanuj wyjście na basen

Pływanie jest sportem, który ma cały szereg zalet. Przede wszystkim, modeluje sylwetkę, poprawia krążenie, wzmacnia mięśnie. Do tego treningu aerobowego należy się jednak odpowiednio przygotować. Wybieramy wygodny strój kąpielowy jednoczęściowy, akcesoria i pracujemy nad kondycją. Jak zaplanować wyjście na basen?

Strój kąpielowy jednoczęściowy czy dwuczęściowy?

Odpowiednio dobrany strój kąpielowy ma kluczowe znaczenie dla komfortu. Kobiety stają przed dylematem: wybrać strój kąpielowy jednoczęściowy, czy dwuczęściowy? Na basenie można zrezygnować z odkrytego stroju, skąpego bikini, które nadaje się na plażę. Nie chodzi o łapanie promieni słonecznych, a o wygodę pływania. Przy intensywnym treningu strój dwuczęściowy może się zsunąć, odwinąć, a tym samym będzie znacznie ograniczał swobodę. Nie da się ukryć, że w strój bikini chodzi bardziej o samą estetykę niż wygodę. Dwuczęściowe kostiumy będą zatem strzałem w dziesiątkę, gdy planujemy wakacje nad morzem lub oceanem, chcemy się opalić, wyróżnić się z tłumu. Wybierając się na basen, stawiamy na praktyczne stroje kąpielowe jednoczęściowe.

Jeśli chodzi o konkretny wariant, do pływania rekreacyjnego najlepiej jest kupić strój jednoczęściowy w wersji sportowej. Tego typu modele są bardziej zabudowane. Gdy zależy nam na tym, aby zamaskować pewne niedoskonałości sylwetki, można zdecydować się na wariant modelujący talię z kontrastową kombinacją barw lub strój jednokolorowy. Warto pamiętać o zasadzie, według której kolorowa góra stroju uwydatnia biust i odwraca uwagę od dolnej, często problematycznej, części ciała. Niskie kobiety powinny wybierać stroje na basen z głębokimi wycięciami. Tego typu zabieg optycznie wydłuża sylwetkę.

Jak wybrać idealny strój jednoczęściowy?

Ogrom modeli strojów jednoczęściowych może sprawić, że wybór tego idealnego stanie się problemem. Ważne jest to, aby strój kąpielowy jednoczęściowy przylegał do ciała i był odpowiednio dopasowany do typu sylwetki. Co jeszcze należy uwzględnić podczas zakupu?

  • rozmiar – strój kąpielowy na basen nie może ograniczać ruchów. Nie decydujemy się na modele zbyt obcisłe ani zbyt luźne, które mogą się zsuwać podczas pływania,
  • ramiączka – nie mogą się przemieszczać nawet w trakcie bardzo intensywnego treningu. W przypadku sportowych strojów kąpielowych ramiączka idealnie przylegają do sylwetki, a jednocześnie w żaden sposób nie krępują ruchów. To dlatego są polecane przy wymagających ćwiczeniach. Rezygnujemy z wiązanych ramiączek, które często widzimy przy bikini,
  • materiał – to, z jakiego materiału został wykonany strój kąpielowy, jest bardzo ważne. Woda w basenie zawiera chlor. Materiał musi być odporny na jego działanie. Nie powinien blaknąć ani też tracić elastyczność po kilku wizytach na basenie.

Modne stroje jednoczęściowe

W najnowszych trendach pojawiły się przede wszystkim kostiumy kąpielowe jednoczęściowe zakładane na jedno ramię. Inspiracją jest look w stylu greckiej bogini. Na topie są również jednoczęściowe stroje z wysokimi wycięciami przy nogach. Możemy je kojarzyć ze “Słonecznego Patrolu”. Powinny być minimalistyczne, pozbawione zbędnych zdobień czy wzorów, a jednocześnie w wyrazistych kolorach, np. czerwone. Ponadczasowe pozostają stroje w kwiatki. Można zdecydować się zarówno na małą łączkę, jak i geometryczne kwiaty w wersji XXL.

Dodatkowe akcesoria na basen

Przygotowując się do wyjścia na basen, nie możemy zapominać o dodatkowych akcesoriach. Gumowe buty do pływania sprawdzają się podczas uprawiania sportów wodnych, jednak na basen wybieramy raczej klapki. Idealne modele to te lekkie, szybkoschnące, z funkcją odprowadzania wody. Okulary do pływania dopasowujemy do kształtu oraz szerokości twarzy. Należy zwrócić uwagę na to, czy szkła nie parują oraz nie przepuszczają wody. Przełoży się to na ostateczny komfort. Do obowiązkowych akcesoriów należy także dopisać czepek, ręcznik oraz kosmetyki (żel pod prysznic lub mydło, szampon i balsam do ciała).

Przygotowanie do treningu na basenie – zasady bezpieczeństwa

Bardzo ważne jest to, aby odpowiednio przygotować się do kąpieli w basenie oraz przestrzegać wyznaczonych reguł. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z basenu w bezpieczny sposób. To kluczowe zwłaszcza w obecnych czasach pandemii. Pakując torbę, nie możemy zapomnieć o niezbędnych rzeczach. Należą do nich: ręcznik, klapki, strój jednoczęściowy, okulary pływackie, czepek, żel do kąpieli. Zanim skorzystamy z basenu, należy dokładnie umyć ciało. To ważne, by zadbać zarówno o higienę, jak i o zdrowie pozostałych osób. Od momentu wejścia do szatni, należy mieć na sobie klapki, które skutecznie ochronią przed różnego rodzaju bakteriami.

Po prysznicu, przebraniu się w strój kąpielowy, należy usunąć ewentualne zabrudzenia z obuwia. Klapki zostawiamy blisko wejścia do wody, jednak nie mogą one przeszkadzać w poruszaniu się innym osobom korzystającym z kąpieliska. Na basenie obowiązuje zakaz biegania, skakania, poruszania się po płycie basenu bez zmiennego ubioru, spożywania posiłków czy kolorowych napojów. Po skorzystaniu z basenu pamiętamy o dokładnym umyciu ciała. Te proste zasady sprawią, że trening na basenie będzie czystą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *