Zabawki dla niemowlaka – jakie wybrać?

Mówi się, że dziecko nie powinno mieć dużo zabawek, bo leżą one potem i się tylko kurzą. Jednak jakieś zabawki dziecko powinno mieć, aby móc zająć sobie mądrze czas. Dzięki temu dziecko nie będzie marnotrawiło czasu przed komputerem lub telewizorem.

Dla najmłodszych

Również niemowlaki powinny mieć swoje zabawki. Tak, nawet takie dzieci, które dopiero niedawno pojawiły się na tym świecie muszą mieć zabawki, które pomogą mu poznawać świat zewnętrzny. Oczywiście muszą to być zabawki ze wszech miar bezpieczne. Czyli trzeba stawiać chociażby na takie modele, gdzie nie ma małych elementów, aby nie stwarzać groźby zadławienia czymkolwiek.

Dźwięk i kolor

Niemowlaki muszą mieć zabawki, które wydają jakieś dźwięki i są kolorowe. Im bardziej kontrastowe kolory, tym większa szansa, że dziecko będzie lepiej dostrzegało najróżniejsze rzeczy. Dziecko chętnie będzie wyciągało rączki do takich zabawek, będzie je chwytało, a nawet smakowało. W końcu jest to najlepsza droga do poznania tego, co je otacza oraz bardzo często…duża ulga, jeżeli dziecko zaczynają się wyżynać zęby. Przy okazji kupowania zabawek dla Malucha nie zapominajcie o odpowiednich gryzakach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *