Pierwsze książki dla dziecka, jakie wybrać?

Bardzo głośno mówi się o tym, że dzieci powinny jak najszybciej uczyć się obecności książek w swoim życiu. Nawet, jak mają po te kilka miesięcy powinny wiedzieć, że istnieje coś takiego jak książeczki. Pamiętajcie, że słowo pisane ma bardzo dużą wartość. Jakie więc wybrać pierwsze książki dla dziecka?

Dużo obrazków i dużo kolorów

Kilkumiesięczny Maluch niekoniecznie będzie słuchał czytania bajek, ale bardzo chętnie będzie je z Wami oglądał. Dlatego warto zainwestować w książeczki z dużymi i bardzo wyraźnymi obrazkami. Nie musi być tam żadnej treści, ponieważ to Wy będziecie wszystko dziecku objaśniać. Warto również mieć książeczki z najróżniejszymi dźwiękami, dzięki czemu dziecko żywiej będzie się taką książeczką interesować.

Krótkie, ale treściwe

Dla troszkę starszych pociech warto wybierać książeczki z treścią. Jednak niech to nie będą książki z wieloma tomami. Musi to być coś krótkiego, na kilkanaście zdań. Dziecko, szczególnie dwu lub trzy letnie, nie zniesie długiego czytania. Jego cierpliwość nie jest jeszcze taka ogromna. Ale z przyjemnością na pewno dziecko wysłucha jakiejś wesołej i zabawnej rymowanki z obrazkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *