Naturalne nici dentystyczne. Zalety ekologicznych produktów kosmetycznych

Czy bycie Eko oznacza rezygnację z wygód, możliwości i ascetyczne życie? Oczywiście, że nie, choć wielu z nas nadal ma taki pogląd na osoby, chcące dbać w najwyższym stopniu o środowisko naturalne, jak i samych siebie. Nowoczesna, a zarazem ekologiczna myśl konsumencka to dostęp do najwyższej jakości produktów, które niejednokrotnie przewyższają mocą pielęgnacyjną tanie, sztuczne zamienniki, jak i zadziwiają wydajnością. Naturalne nici dentystyczne to jeden z przykładów tego, jak zacząć albo jak uzupełnić swoje ekologiczne życie o następny, niezastąpiony element. Dlaczego warto przejść na naturalną alternatywę tego popularnego akcesoria higienicznego?

Pozostając przy kwestii ochrony środowiska i nowoczesnych ekologicznych trendów, naturalne nici dentystyczne to przewaga nad drogeryjnymi nićmi i jednorazowymi akcesoriami do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, dostępnych w sklepach. Te najpopularniejsze tworzone są z syntetycznych włókien, często wybielanych w procesie tworzenia mocnymi środkami a następnie nasączanych dużą ilością niekoniecznie zdrowej dla organizmu człowieka, jak i środowiska chemią. Na ma koniec trafiają one do kosza na odpady a następnie na wysypiska, gdzie przez lata będą ulegać rozkładowi i to niekoniecznie całkowitemu. W przypadku nici dentystycznych wykonanych z naturalnych składników możemy liczyć na to, że są one kompostowalne i neutralne dla środowiska. Naturalne nici dentystyczne dostępne w sklepie PomarańczowaSowa.pl wykonane są z włókna kukurydzianego, które w pełni rozkłada się w zaledwie kilka tygodni. Nasączone olejkami roślinnymi i pokryte woskiem roślinnym są całkowicie neutralne dla planety. Procesy powstawania produktu to także ekologiczne uprawy oraz myśl Zero Waste, choćby w przypadku szklanego dozownika, który służy do ponownego uzupełniania go nićmi.

Jeżeli chodzi o aspekty dbania o zdrowie i higienę naturalne nici dentystyczne także mogą wyprzedzić w jakości i bezpieczeństwie syntetyczne alternatywy. Przede wszystkim nie zawierają w sobie toksycznych wybielaczy lub barwników, które używane są wyłącznie w celu zwiększania estetyki produktów. Jest to bardzo istotne biorąc pod uwagę to, że nici dentystyczne są używane w obrębie jamy ustnej, którą pokrywa delikatna i niezwykle chłonna błona śluzowa. Brak zawartości sztucznych włókien sprawia, że nie narażamy się także na dodatkowe dawki cząsteczek mikro plastiku, które odkrywa się już nie tylko w morskich stworzeniach, ale i coraz częściej w ludzkich tkankach, nawet u najmłodszych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *