Najmodniejsze sploty łańcuszków w 2022 roku

Modny łańcuszek to nie tylko ten z odpowiednią długością czy zgodną z najnowszymi trendami zawieszką. To również taki z efektownym splotem, będącym aktualnie na topie. Jakie wzory cieszą się największym uznaniem w 2022 roku?

Wielbiciele biżuterii zastanawiają się nad tym, co założyć w nadchodzącym sezonie, aby być modnymi. Łańcuszki będą grube, ciężkie i masywne, czy wręcz przeciwnie, delikatne jak pajęcza nić? Co zobaczymy na szyjach modnych kobiet oraz mężczyzn? Jakie sploty łańcuszków okażą się tymi, które wzbudziły zainteresowanie projektantów mody?

Biżuteria – mocno i konkretnie

Moda zawsze chodzi własnymi ścieżkami. Nigdy nie wiadomo, co czeka w kolejnym sezonie na tych, którzy śledzą na bieżąco modowe trendy. Dotyczy to każdej dziedziny, włącznie z dodatkami do stylizacji – czyli również biżuterii. W 2022 roku złote łańcuszki mają szansę spodobać się nawet osobom, które nie przepadają za takimi ozdobami. Zwolennicy minimalizmu będą nieodmiennie sięgać po cieniutkie niteczki dyskretnie połyskujące na skórze szyi. Niemniej to rok dużych, grubych oraz ciężkich łańcuszków, przypominających bardziej łańcuchy. Można stwierdzić, że im grubszy model wybierzemy, tym lepszy osiągniemy efekt.

Najmodniejsze łańcuszki 2022 roku są wykonane ze szlachetnych kruszców typu żółte złoto. Jeśli ktoś preferuje inne materiały, z pewnością wyszuka dla siebie coś odpowiedniego. Może postawić nawet na wersje z plastiku – byle były strojne oraz przykuwały wzrok otoczenia.

Główne typy splotów łańcuszków

Poza grubymi splotami z dużymi ogniwkami do mody powracają w tym roku charmsy. Fani ekstrawagancji mogą przyczepić je do solidnego łańcuszka i nosić z dumą. Najnowsze trendy odsuwają w cień zasadę mniej znaczy lepiej. Jeśli przy modelu w stylu pancerka czy figaro może pojawić się zawieszka z okazałym migoczącym kwiatem, sercem bądź inną fantazyjną formą, z pewnością się pojawi.

Wśród popularnych w tym roku splotów można wymienić kordel, w którym oczka łączą się ze sobą na wzór sznura, linkę (żmijkę, żyłkę) oraz kostkę. Właściwie każdy może być modny, o ile wybierzemy go w wariancie z dużymi oczkami. Wersja XXL doda pazura całej stylizacji. Łańcuszek może być złoty, srebrny, z metalu czy plastiku, a nawet ceramiki. Może przylegać do szyi niczym choker albo zwisać jak ciężki chunky. Masywny, kolorowy oraz krzykliwy będzie strzałem w dziesiątkę dla modnej kobiety. Z pewnością spodoba się również niejednemu mężczyźnie, który przykłada dużą wagę do swojego wizerunku.

Najmodniejszy trend w 2022 roku

Bez względu na to, jakie materiały łańcuszków będą święciły tryumfy w katalogach, złoto zawsze może liczyć na wiernych fanów. Nigdy nie odchodzi do lamusa. Modna czy klasyczna, okazała czy skromna, zawsze cieszy oko, gdyż niezwykle korzystnie wygląda. Trudno wymienić wszystkie zalety, którymi wyróżnia się złota biżuteria Wrocław, Warszawa, Kraków czy Szczecin – w wielu miastach można kupić błyszczący złotem łańcuszek. Warto jednak dobrze wybrać sklep jubilerski, aby być pewnym, że zamówienie będzie nie tylko modne, ale przede wszystkim oryginalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *