Najlepsze salony depilacji laserowej w Łodzi

Wiele kobiet i mężczyzn zastanawia się, jak bezboleśnie, szybko i skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia. Niezmiennie bowiem króluje moda na gładkie ciało i lubimy eksponować piękne nogi i inne partie ciała. Depilacja laserowa to prawdziwy hit ostatnich lat. Coraz więcej gabinetów oferuje takie zabiegi, pojawiają się urządzenia bazujące na różnych nowoczesnych technologiach. Sam proces depilacji laserowej jest wygodny i bezpieczny, choć nie należy do najtańszych.

Depilacja laserowa w Łodzi

Do zabiegu depilacji laserowej trzeba się oczywiście odpowiednio przygotować. Profesjonalne gabinety przygotowują klientów, a także dbają o to, by był przeprowadzony wywiad lekarski, a skóra została dokładnie zbadana. Zabieg depilacji laserowej  wykorzystuje zjawisko fototermolizy. Powstająca wiązka światła przenika przez skórę i jest pochłaniana przez melaninę – barwnik mieszków włosowych. Światło lasera w efekcie prowadzi do zniszczenia cebulki włosa. Ma ono także działanie chłodzące, nie wnika w głąb skóry i przynosi jej ulgę.

Zalety depilacji laserowej

Laserowe usuwanie włosów warto przeprowadzić w profesjonalnym gabinecie https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-lodz/. Wówczas mamy pewność, że korzystamy z najlepszego sprzętu i doświadczenia pracowników. Przede wszystkim depilacja laserowa pozwala usunąć włosy ze wszystkich części ciała, choć wiele zależy od karnacji skóry oraz koloru owłosienia. Z zasady lepiej usuwa się włosy grube i ciemne. Poza tym to zabieg bezpieczny i nie wywołuje podrażnienia skóry. Można więc polecić depilację laserową nawet osobom o delikatnej cerze czy też do miejsc szczególnie wrażliwych – okolic bikini bądź pach. Ta metoda usuwania owłosienia jest również trwała, choć wymaga przeprowadzania całej serii oraz późniejszego utrwalenia efektu.

Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

Przed zabiegiem depilacji laserowej trzeba odpowiednio przygotować skórę. Pomaga to uniknąć niepotrzebnych powikłań. Przez miesiąc nie wolno wyrywać włosów. Zabronione jest również stosowanie kremów depilujących oraz o działaniu złuszczającym. Nie wolno opalać skóry, zażywać witaminy C, stosować kremu z retinolem czy też pić ziół fotouczlających takich jak dziurawiec czy też nagietek. Za każdym razem oczywiście skóra zostanie dokładnie sprawdzona. Przy zabiegach depilacji laserowej wiązka światła usuwa nadmierne owłosienie w fazie aktywnego wzrostu. I dlatego właśnie całą procedurę trzeba powtarzać. Efekty zabiegów depilacji laserowej będą przede wszystkim zależne od koloru skóry i włosów, a także od sprzętu, jakim gabinet dysponuje i odpowiedniego przygotowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *