Najbardziej trwałe perfumy na rynku

Jednym z najczęściej zadawanych wyszukiwarce pytań jest to, jakie perfumy najdłużej utrzymują się na skórze i ubraniach. Odpowiedź na to pytanie jest prosta – najtrwalsze pachnidła to te, które zawierają dużą ilość olejków eterycznych. Oznacza to, że tradycyjne perfumy są trwalsze niż wody perfumowane, a te dłużej się utrzymują na skórze niż wody toaletowe czy kolońskie. Zapach najtrwalszych perfum na ubraniu i ciele potrafi utrzymywać się nawet do 14 godzin. Dlaczego? Jakie są perfumy najdłużej utrzymujące się na skórze?

Od czego zależy trwałość perfum?

Trwałość perfum zależy przede wszystkim od zawartych w nich składników zapachowych. Najtrwalsze są te z naturalnymi olejkami eterycznymi. Mniejszą trwałość mają pachnidła, w których są one zastąpione tańszymi zamiennikami syntetycznymi. Wytrzymałe zapachy to też te odzwierzęce, czyli piżmo, ambra, cyber. Takie składniki zawierają perfumy topowych marek. Odnajdziemy je m.in. w perfumach Yves Saint Laurent, Dior, czy Chanel, a także innych marek proponujących perfumy z grupy zapachów orientalnych i szyprowych. Najmniejszą trwałość wykazują zapachy cytrusowe.

Warto też wspomnieć, że na to, ile zapach będzie się utrzymywać na skórze, wpływa sposób jego aplikacji. Perfumy najlepiej nakładać na zwilżoną skórę lub tą rozgrzaną po kąpieli. Sprawia to, że aromaty są lepiej wchłaniane i dłużej się utrzymują. Należy też zwrócić uwagę na miejsce skraplania się pachnidłami. Rekomenduje się, aby nakładać je na miejsca, w których pulsuje krew – tam ciało jest cieplejsze.

5 trwałych zapachów

Zestawienie najtrwalszych perfum otwiera zapach Yves Saint Laurent Opium dostępny od 1977 roku. Obecnie dostępne na https://www.perfumeria.pl/collections/yves-saint-laurent perfumy Yves Saint Laurent mają lekko zmieniony skład w stosunku do tego pierwotnego, nie wpływa to jednak na ich trwałość. Nowsza wersja zawiera w sobie mniej kadzidlane wonie, ale nadal bazuje na nutach mirry, goździka, bursztynu, paczuli. Opium to zapach niezwykle nowoczesne i trwały, który warto wypróbować.

Mniej orientalny, ale równie trwały zapach proponuje Insolence od Guerlain. Zapach ten to perfumy kwiatowo – owocowe z wyraźnymi pudrowymi akcentami. Wyczuwalny jest on na skórze przez cały dzień. Na kompozycję składają się nuty fiołka, maliny, irysów, czerwonych jagód i róży. Połączenie tych woni jest bardzo kobiece, nawet można powiedzieć, że dziewczęce. Powszechnie perfumy te uważane są idealny wybór dla romantyczek, ale sprawdzą się też w toaletce pewnych siebie i nowoczesnych kobiet.

Dobrym wyborem będą również perfumy do Marca Jacobsa Decadence. Zapach ten jest niezwykle trwały, mocny i intensywny. Zawiera śliwkę, bursztyn, wetiwerię, szafran i papirus. Kompozycja ta jest wyjątkowa, a przez to nie idealna dla każdego. Łatwo ją pokochać, a jeszcze łatwiej znienawidzić. Warto o tym pamiętać, sięgając po nie. Decadence wielu kobietom może wydawać się zbyt ciężkie i nieco męskie, jednak gdy do głosu dojdzie nuta serca, przemieniają się w zmysłowy kobiecy aromat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *