Laser RevLite Q-Switch – skuteczny sposób na usunięcie niechcianego tatuażu i makijażu permanentnego

Wykonanie tatuażu lub makijażu permanentnego łączy się z pewnym ryzykiem. Jeśli będzie on bowiem niedopracowany lub z czasem się nam znudzi, konieczne będzie jego usunięcie. W takich przypadkach rekomendowany jest m.in. zabieg laserowy RevLite.

RevLite Q-Switch – jak działa?

RevLite Q-Switch to technologia opatentowana przez Amerykanów, opierająca się na ultrakrótkich, nanosekundowych impulsach światła. Takie rozwiązanie zapewnia pacjentom komfort, ponieważ zabieg jest szybki i w pełni bezpieczny. Wspomniana metoda usuwania tatuażu lub makijażu permanentnego prowadzi do rozbicia melaniny lub innego barwnika przy użyciu minimalnej ilości ciepła, zapobiegając w ten sposób powstawaniu blizn pozabiegowych i oparzeń naskórka. Technologia RevLite dodatkowo umożliwia przeprowadzenie peelingu laserowego, który jest zalecany jako forma profilaktyki starzenia się skóry. Peeling poprawia bowiem strukturę skóry, wyrównuje jej koloryt i daje efekt ogólnego odmłodzenia. Warto podkreślić, że technologia lasera RevLite Q-Switch została zatwierdzona przez FDA, czyli Agencję Żywności i Leków – przeprowadzono szereg badań klinicznych, w celu sprawdzenia skuteczności leczenia melazmy czy usuwania tatuaży, które uzyskały pozytywne wyniki.

Jak wygląda zabieg?

Osoby, które już poddały się takiemu zabiegowi, zgodnie twierdzą, że nie odczuwały bólu czy silnego dyskomfortu w trakcie jego trwania. Powszechne jest natomiast delikatne mrowienie i szczypanie naskórka w miejscu jego naświetlania. W zależności od wielkości grafiki oraz koloru i głębokości, na której znajduje się tusz, zabieg trwa od kilkudziesięciu minut do godziny. W przypadku osób wyjątkowo wrażliwych na ból lub odczuwających silny stres, dozwolone jest zastosowanie środka znieczulającego. Warto dodać, że skuteczne usuwanie tatuażu czy tatuażu permanentnego wymaga wykonania od 4 do 8 naświetlań. Odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi sesjami naświetlania laserowego najlepiej skonsultować z osobą przeprowadzającą zabieg. Zazwyczaj wahają się one w granicach od dwóch do sześciu tygodni i są uzależnione od rodzaju i głębokości danego tatuażu czy makijażu permanentnego.

Jakie problemy może rozwiązać laser RevLite?

Do głównych zastosowań tej amerykańskiej technologii należy usuwanie tatuaży profesjonalnych, amatorskich, powypadkowych (żużlowych) oraz makijażu permanentnego. Ponadto wykorzystuje się go do leczenia blizn, zmian przebarwieniowych czy rozstępów. Z powodzeniem można też zastosować wspomniany laser przy tzw. kuracji anti-aging, czyli terapii zapobiegającej starzeniu się skóry.

Przeciwwskazania

Istnieje kilka przypadków, przy których nie powinno się wykonywać zabiegu laserowego. Zalicza się do nich m.in. okres ciąży i karmienia piersią, posiadanie świeżej opalenizny (zaleca się unikanie promieniowania ultrafioletowego do miesiąca przed planowanym zabiegiem), spożywanie w dowolnej formie ziół światłoczułych (np. dziurawca lub nagietka) oraz leczenie w formie antybiotykoterapii. Jeśli chorujemy na nowotwór, epilepsję, cukrzycę, choroby skóry (w tym bielactwo i łuszczycę), opryszczkę, różnego typu infekcje (wirusowe, bakteryjne i grzybicze) przeprowadzanie zabiegów z użyciem lasera również nie będzie wskazane.

Laser RevLite Q-Switch jest dobrą alternatywą dla osób pragnących pozbyć się niechcianego tatuażu lub makijażu permanentnego. Zabieg jest szybki, bezpieczny i nie powoduje znaczących skutków ubocznych, dlatego bardzo zyskuje na popularności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *