Krem do twarzy – czym kierować się przy jego wyborze?

Żaden kosmetyk, a już na pewno krem do twarzy, nie powinien być wybierany przypadkowo. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego produktu, powinnaś upewnić się, czy jest on dostosowany do twoich potrzeb. 

  • Po co kupujesz krem do twarzy?
  • Czym kierować się podczas zakupu kremu do twarzy?

Po co kupujesz krem do twarzy?

Krem do twarzy, zarówno ten na dzień, jak i na noc, stosujesz przede wszystkim, aby odpowiednio nawilżyć twarz. W ten sposób stabilizujesz procesy zachodzące w głębszych warstwach skóry, regulujesz pełnione przez nią funkcje, a tym samym zmniejszasz lub całkowicie eliminujesz problemy skórne. Nie chodzi tutaj jedynie o walkę z przesuszoną skórą twarzy. Nawilżona i odżywiona twarz to także mniej wyprysków, zaskórników, mniej problemów z nadmierną produkcją sebum. Oczywiście konkretny rodzaj kremu wspiera cię w walce z określonym typem niedoskonałości. Niektóre kremy do twarzy na dzień regulują produkcję sebum, wyciszają procesy zapalne, działają przeciwzmarszczkowo i wygładzająco: https://www.wizazsklep.pl/238-kremy-do-twarzy-na-dzien.

Czym kierować się podczas zakupu kremu do twarzy?

Specjaliści z wizazsklep.pl podkreślają, że krem do twarzy przede wszystkim należy dobierać do rodzaju skóry. Nawet jeśli kupisz jeden z bestsellerów na rynku, który wszyscy chwalę, nieodpowiednio dobrany do potrzeb twojej skóry nie zadziała tak, jak powinien. Źle dobrany krem do twarzy może powodować nawet różnego rodzaju reakcje uczuleniowe i alergiczne. Przede wszystkim kieruj się więc tym, czy masz skórę tłustą, mieszaną czy wrażliwą. Znaczenie to będzie miało także przy wyborze kremu pod oczy:https://www.wizazsklep.pl/241-kremy-pod-oczy, choć tutaj przede wszystkim liczyć się będzie rodzaj problemów z jakimi się borykasz (cienie pod oczami, opuchlizna, zmarszczki, oznaki zmęczenia).

Nie bez znaczenia przy wyborze kremu będzie także konkretny problem skórny, z którym ewentualnie się borykasz. Krem do skóry w zaskórnikami, nadmierną produkcją sebum, trądzikiem, pękającymi naczynkami – każdy z nich może ci pomóc, pod warunkiem, że będzie odpowiednio dobrany.

Przy wyborze kremu do twarzy nie bez znaczenia jest także twój wiek. Kremy nie bez powodu opisuje się jako przeznaczone dla konkretnej grupy wiekowej. Innego rodzaju składników będzie potrzebowała młoda, a innego dojrzała cera. Kupując produkty, dedykowane skórze starszej niż twoja, możesz paradoksalnie przyspieszyć procesy starzenia się i pojawiania zmarszczek na twarzy.

Zaleca się kupno osobnego kremu na dzień i na noc. Warto także zwrócić uwagę na kremy, które dedykowane są konkretnym porom roku. Zimą, szczególnie przy bardzo niskich temperaturach, potrzebować będziesz dodatkowej ochrony przed zimnem, z kolei latem potrzebne będą ci produkty z silniejszymi filtrami przeciwsłonecznymi. Tutaj warto dodać, że kosmetolodzy sugerują, aby kremów z filtrami używać cały rok, niezależnie od pogody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *