Jakie mleko modyfikowane wybrać?

Na temat karmienia mlekiem modyfikowanym dzieci są najróżniejsze opinie. W dużej mierze negatywne, ponieważ wszyscy bardzo głośno chwalą sobie fakt karmienia piersią. Nie każda mama może jednak tego zaszczytu dostąpić, dlatego koniecznie jest wprowadzenie mleka modyfikowanego. Jakie mleko modyfikowane wybrać?

Wiek dziecka

W pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę nie markę mleka, a wiek samego dziecka. Dzięki temu uda Wam się dostosować odpowiednio mleko dziecka do jego potrzeb. W pierwszych miesiącach życia dziecka nie można pozwolić na karmienie go mlekiem, które jest smakowe. Dziecko nie ma jeszcze tak „mocnego” żołądka, aby móc od razu wprowadzać mu do diety takie rewelacje pokarmowe. Trzeba wybrać takie mleko, które ma najbardziej neutralny smak oraz dużą ilość wartości odżywczych.

Dobre mleko

Którą markę jednak wybrać? To już muszą sami rodzice zdecydować. Jeżeli dziecko będzie miało jakąś alergię pokarmową, to konieczne będzie mleko przepisywane na receptę z apteki. Jeżeli jednak nie ma dziecko żadnych alergii, to czeka Was zakup tańszego, ale równie dobrego mleka, które dostępne są nawet w zwykłych hipermarketach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *