Jakie łóżeczko dla dziecka wybrać?

Czy wiecie, w czym powinno spać dziecko od 1 dnia życia? A w czym powinno spać starsze dziecko? Jakie łóżeczko dla dziecka wybrać?

Dla niemowlaka

Dla najmłodszych dzieci, które całkiem niedawno pojawiły się na świecie potrzebne jest łóżeczko ze szczebelkami ze wszystkich stron. Jest to najlepsze zabezpieczenie przed wylądowaniem dziecka na ziemi. Dobrze postawić na łóżeczko, które ma regulowaną wysokość spania. Na samym początku materac może być na dużej wysokości, dzięki czemu nie będziecie musieli się zbytnio nachylać.Dopiero jak już dziecko będzie bardziej ruchliwe będziecie mogli pomyśleć o tym, aby materac opuścić na dół.

Dla starszaka

Kiedy dziecko będzie starsze możecie postawić na najróżniejsze modele łóżek. Dziecko w takim łóżeczku ze szczebelkami na ogół śpi do drugiego roku życia. Potem większość rodziców myśli o zamianie na jakiś inny model. Może to być dla przykładu specjalny fotel rozkładany lub też zwykłe pojedyncze łóżko. Dzieciaki uwielbiają również spać na łóżkach piętrowych, co jest dobrym rozwiązaniem dla większej ilości dzieci. Można również postawić na łóżko piętrowe ze specjalną szafką i biurkiem pod spodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *