Czego nie dawać do jedzenia niemowlakowi?

Nadchodzi moment, kiedy rodzice mogą zacząć rozszerzać dietę dziecka. Jednakże, należy pamiętać, że nadal nie może ono jeść tego samego, co dorośli.

Czego nie może jeść niemowlę?

Niemowlakowi nie można podawać grzybów, gdyż są one dla niego zbyt ciężkostrawne. Ponadto, niemowlę nie może pić mleka krowiego, ze względu na małą ilość żelaza, a także mleka koziego, ponieważ zawiera zbyt mało kwasu foliowego i witamin. Co więcej, oba te produkty dostarczają maluchowi za dużą ilość białka. O wiele lepszym rozwiązaniem jest podawanie niemowlakowi napojów sojowych wzbogacanych wapniem i żelazem (odpowiednie również dla dzieci ze skazą białkową bądź uczuleniem na laktozę). Jeśli chodzi o miód, sól oraz cukier, także należy się ich wystrzegać przy karmieniu maluszka.

Jak wprowadzać nowe pokarmy do diety niemowlaka?

Nowych pokarmów nie powinno się wprowadzać naraz, w daniach wieloskładnikowych, ponieważ w przypadku, gdy u naszego maluszka pojawi się reakcja alergiczna, po prostu nie będziemy mieli pojęcia, na który składnik wystąpiło uczulenie. Ponadto, nowości trzeba podawać stopniowo, żeby dziecko mogło przyzwyczaić się do nowych smaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *