Butelka dla dziecka, jaką wybrać?

Karmienie piersią to jedno. Nadchodzi jednak taki czas w życiu naszych dzieci, że prędzej, czy później Maluch będzie musiał mieć swoją pierwszą butelkę w życiu. Na co zwrócić uwagę, kiedy będzie się wybierało taką butelkę?

Zdrowie i bezpieczeństwo

Musicie zwrócić uwagę na to, czy dana butelka nie jest wyprodukowana z cienkiego plastiku lub cienkiego szkła. Jeżeli tak jest, to z góry będziecie wiedzieć, że do takiej butelki zaufania mieć nie możecie. Pod wpływem gorących napoi obie butelki mogą pęknąć. O ile jeszcze stałoby się to w ręce dorosłego, to na pewno dałoby się wszystko posprzątać. Jednak nie do pomyślenia jest fakt, kiedy taka cienka butelka mogłaby pęknąć pod wpływem dziecka w rękach Malucha. Butelkę z porządnego tworzywa na pewno wyczujecie w rękach.

Zbliżone kształty

Bardzo popularne są ostatnio butelki, które razem ze smoczkiem są zbliżone kształtem do piersi matki. W ostatnich czasach pojawiła się nowość na rynku, która została bardzo pozytywnie opisana przez wiele matek. Dzięki niej dziecko może nadal się czuć, jakby nadal znajdowało się przy piersi matki, a nie było karmione za pomocą plastikowej butelki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *