Butelka dla dziecka, jaką wybrać?

Karmienie piersią to jedno. Nadchodzi jednak taki czas w życiu naszych dzieci, że prędzej, czy później Maluch będzie musiał mieć swoją pierwszą butelkę w życiu. Na co zwrócić uwagę, kiedy będzie się wybierało taką butelkę?

Zdrowie i bezpieczeństwo

Musicie zwrócić uwagę na to, czy dana butelka nie jest wyprodukowana z cienkiego plastiku lub cienkiego szkła. Jeżeli tak jest, to z góry będziecie wiedzieć, że do takiej butelki zaufania mieć nie możecie. Pod wpływem gorących napoi obie butelki mogą pęknąć. O ile jeszcze stałoby się to w ręce dorosłego, to na pewno dałoby się wszystko posprzątać. Jednak nie do pomyślenia jest fakt, kiedy taka cienka butelka mogłaby pęknąć pod wpływem dziecka w rękach Malucha. Butelkę z porządnego tworzywa na pewno wyczujecie w rękach.

Zbliżone kształty

Bardzo popularne są ostatnio butelki, które razem ze smoczkiem są zbliżone kształtem do piersi matki. W ostatnich czasach pojawiła się nowość na rynku, która została bardzo pozytywnie opisana przez wiele matek. Dzięki niej dziecko może nadal się czuć, jakby nadal znajdowało się przy piersi matki, a nie było karmione za pomocą plastikowej butelki.

Butelka dla dziecka, jaką wybrać?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *